Zespół młodzieżowy "Solus Deus"

Solus Deus jest zespołem młodzieżowym składającym się z 4 osób, powstałym na przełomie marca/kwietnia 2012 roku. Zadebiutował w Poniedziałek Wielkanocny (9.04.2012) dwoma utworami "Wolność" oraz "Mój Bóg".  Udany występ zwiększył zapał członków zespołu.

Ich kolejny występ miał miejsce podczas Nabożeństwa Rodzinnego 29.04.2012r., na którym zaprezentowali swoje dalsze utwory "Bóg jest miłością", "Bracie, siostro" oraz wraz z chórkiem dzięcięco-młodzieżowym wykonali piosenkę "Dzięki Ci".

Nazwę zespołu wymyśliła jedna z solistek Joanna Penkala, na którą z entuzjazmem przystała  reszta zespołu w składzie Dariusz Cieśla, Aleksandra Dyrna oraz Grzegorz Franz.

Samo Solus Deus (łac.) w języku polskim oznacza Tylko Bóg, a więc pieśni śpiewane przez zespół, są wykonywane ku chwale Boga. Teksty utworów tworzą sami jej członkowie, czerpiąc inspiracje między innymi z psalmów. W najbliższym czasie zespół ma w planach nagrać swoją pierwszą płytę, co jest aktualnie ich głównym celem.