Koło Pań

W spotkaniach Koła Pań uczestniczy zwykle około 20 aktywnych parafianek, którym przewodniczy Janina Brańczyk. W czasie swoich comiesięcznych spotkań, które prowadzi Pastorowa Małgorzata Makula podejmowane są dyskusje na tematy związane z życiem religijnym, rodzinnym, obrazem współczesnego ewangelika oraz śpiewane pieśni z kościelnego śpiewnika.

Mają też miejsce prelekcje prowadzone przez zaproszonych gości, np. odbyły się spotkania z lekarzem kardiologiem i pediatrą - Bohdanem Kowalą, który oprócz wiedzy medycznej podzielił się również z paniami swoją bogatą wiedzą na temat walorów turystycznych naszych południowych sąsiadów - Czech.

Kolejną ciekawą prelekcją był wykład Pani Diakon Anny Kajzar, która mówiła o błogosławieństwie i przekleństwie narodu wybranego. Inspiracją do tematu był Stary Testament.

Czerwcowe spotkanie Koła Pań poświęcone było tematyce okultyzmu w życiu chrześcijańskim, podczas którego swoją wiedzą podzielił się Ksiądz Tadeusz Makula z Żor.

Obok studiowania Słowa Bożego, Panie angażują się w prace na rzecz parafii.

Od roku 2006 podejmują inicjatywę wypieku kołacza z okazji pamiątki założenia kościoła w Golasowicach.

Dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży kołaczy udało się zakupić dla parafii:

• doposażenie kuchni
  • firanki do sali parafialnej
  • wewnętrzne nagłośnienie kościoła
  • kserokopiarkę
  • nakrycie koronkowe na ołtarz i ambonę wykonane w Koniakowie

Panie przekazują także ofiary pieniężne na remont kościoła.

Panie nie zapominają również o seniorach naszej parafii. Tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia wraz z Proboszczem odwiedzają ich domy.

Po części oficjalnej, przy kawie i cieście przynoszonym każdorazowo przez jedną z pań, pozostaje czas na omawianie spraw organizacyjnych związanych z działalnością Koła oraz na wspólne rozmowy.

Dzięki naszemu Kołu Pań już po raz kolejny odbyły się w naszej parafii zjazdy kobiet z parafii sąsiednich : Pszczyny, Studzionki, Żor, Warszowic, Wodzisławia, Gołkowic i Jastrzębia-Zdroju związane z obchodami Światowego Dnia Modlitwy.

Spotkania Koła Pań odbywają się w każdy 1-wszy poniedziałek miesiąca od godz. 18.00. Zapraszamy Panie w każdym wieku!