Chórek Dziecięco-Młodzieżowy

Pomysł założenia chórku Dziecięco-Młodzieżowego w Parafii Golasowickiej narodził się w 2002 roku. Inicjatorką jego założenia oraz prowadzącą do 2006 roku była Marta Zachraj. W późniejszym okresie chórek  prowadzony był w zastępstwie przez Urszulę Zachraj, która przy współpracy z Przemkiem Brańczykiem i Martą Zachraj szlifowała talent naszych najmłodszych.

Początkowo chórek  liczył 10 osób.  Z biegiem lat nasz chórek  wolno, ale jednak się powiększał. Dzisiaj liczy około 33 osoby.

Wakacje w 2011 roku przyniosły wiele zmian, po 5 wspaniałych latach współpracy Urszula podjęła dalszą naukę co uniemożliwiło jej współpracę z chórkiem. Z inicjatywy chórzystów oraz parafian do współpracy została zaproszona Joanna Penkala.

Po pierwszym udanym występie rozpoczął się kolejny owocny  etap rozwoju  chórku.

Styczeń rozpoczął się od zaproszenia przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Ruptawie na wspólne kolędowanie.

29 kwietnia podczas Nabożeństwa Rodzinnego w naszej parafii dzieci po raz pierwszy zaśpiewały wraz z nowo powstałym zespołem młodzieżowym „Solus Deus” .

24 czerwca chórek miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas szkolnego Euro- Festynu w Golasowicach, gdzie zaśpiewał  piosenkę Liber&InoRos- Stadion oszalał, w biało-czerwonych strojach wzorowanych na polskiej reprezentacji. Pokazali wówczas, że czują się dobrze w każdym repertuarze nie tylko w piosenkach religijnych.

Kolejnym ważnym wydarzeniem jest Pamiątka Założenia i Poświęcenia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Ustroniu 22 lipca 2012 r, podczas której chórek wystąpił na poranku pieśni religijnej.

W nagrodę  za systematyczną pracę chórku w styczniu został zorganizowany kulig wraz z ogniskiem oraz w lipcu wyjazd do Westernowego Parku Rozrywki w Żorach, który zakończył się również ogniskiem. Dzieci były zachwycone pobytem w westernowym miasteczku, ponieważ po raz pierwszy mogły  poczuć się jak na Dzikim Zachodzie.

Chórek Dziecięco-Młodzieżowy obchodzi w tym roku swoje 10-te urodziny.

Chórek tworzą:

Twardzik Magdalena

Zachraj Nicole

Zachraj Rafał

Próby odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w sali parafialnej w Golasowicach. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież.