Szkółka niedzielna

"Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże."

Czy to przestarzały nakaz? Absolutnie nie! Nic bardziej aktualnego! Dlatego chcemy, by od najmłodszych lat dzieci miały szansę uczenia się o Panu Bogu, ale przede wszystkim, by mogły odkrywać, że Ten Bóg, o którym się uczą, jest prawdziwym Przyjacielem, Pomocnikiem, Ojcem, do którego można przychodzić zawsze, wszędzie i ze wszystkim.

Szkółka Niedzielna - to czas, kiedy wspólnie śpiewamy, słuchamy historii biblijnych, rozmawiamy o tym, jak dobry  jest Pan Bóg. Na podstawie przykładów z życia dzieci, pokazujemy jak Bóg działa w ich życiu.
Szkółka  to czas, kiedy w sposób dostosowany do wieku dzieci uczymy jak się  modlić  i czytać Biblię przez najmłodszych.

Mimo tego, że tu nie wystawia się ocen (tak, jak np. na lekcjach religii), a obecność nie jest obowiązkowa, to może to być czas inwestowania w  dziecko, w kształt jego życia religijnego.

"Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże" - to nakaz i zaproszenie również dla Was, drodzy rodzice i kochane dzieci.

Nasza szkółka zaprasza wszystkie dzieci w każdą niedzielę.
Zajęcia odbywają się w czasie równoległym do nabożeństwa w salkach parafialnych.

Młodsza grupa dzieci w wieku od dwóch do siedmiu lat spotyka się w dużej sali na parterze - zapraszają Irena Czyż, Irena Lerch i Jolanta Hejnoł
Starsza grupa dzieci w wieku od siedmiu do jedenastu lat w salce na dole - zapraszają Beata Dawid , Ewa Mertens, Kasia Ogierman, Iwona Kotorc, Anna Boruta, Gizela Kotas, Agnieszka Fusik i Agnieszka Dziadek.